Burkoló szak

A szakképzés azonosító száma:
34 582 13

A burkoló szakma napjainkban az építőipar egyik legnépszerűbb szakterülete. Egy épület élettartama során a belső és külső terek, falfelületek sokszor megújulnak. A gyorsan változó divat és ízlés diktálta új anyagokkal és megoldásokkal igényesebb burkolatok készülnek, e mellett a régi szép felületképzéseket is ismernie kell egy jó szakembernek.
A burkoló munkája sokrétű. Előkészíti a burkolandó felületet, elkészíti és kijavítja a burkolat alatti aljzatokat. Hideg- és melegburkolatokat készít falon és padlón egyaránt. A térburkolás is egyre népszerűbb feladat napjainkban. A hagyományos hidegburkolatok - csempe, mázas kerámia, műkő, kőlapok, burkolótéglák- mellett készülnek különleges anyagú burolatok is, pl: fém, edzett üveg. Melegburkolatként általában a padlóra parketta, hajópadló, műanyag- vagy szőnyegpadló, a falra fa-, parafaburkolatok, igény szerint különleges anyagok és szerkezeti kialakítások kerülnek. Olyan szakma ez, amely biztos megélhetést biztosít annak, aki jól és megbízhatóan végzi a munkáját. Hazánkban és az Európai Unióban is szívesen fogadják a szakmájukat értő és szerető szakembereket.
A szükséges ismeretek iskolánkban és a gyakorlati képzőhelyen elsajátíthatók A tanulmányok megkezdésének két feltétele van. Az egyik: az általános iskola eredményes befejezése és felvételnyerés a szakképző intézménybe. A másik: megfelelés az egészségügyi alkalmassági vizsgálatokon (ez utóbbit már az iskolánkban lehet rendezni). A képzés időtartama 3 év, 30% elmélet és 70% gyakorlat arányban. A gyakorlat 9. évfolyamon indul iskolai tanműhelyben, majd 10-11.-ben termelőüzemi körülmények között folytatódik. 2012. szeptemberétől már 9. évfolyamon indul a szakképzés, így a 11. évfolyam elvégzése után már szakmunkás bizonyítvány szerezhető! Aki a megszerzett gyakorlati tudása után tovább szeretné mélyíteni elméleti ismereteit, bekapcsolódhat a szakközépiskolai osztályba és érettségit, majd technikus minősítést szerezhet.
  • Szakközépiskolai képzés

Az új képzési rendszer szerint az oktatás 3 éves. A közismereti tárgyak mellett szakmai orientáció folyik a szakmacsoportban. A tanult idegen nyelv: német vagy angol

[dokumentumok/Szakképzések/burkoló] mappa

34_582_13_Burkolo_2016.pdf