PÁLYAVÁLASZTÁSI TÁJÉKOZTATÓ 2020/2021.

Ács

1324 XVI. Építőipar angol, német
Festő, mázoló, tapétázó

AZ ÉPÍTŐIPARI SZAKMÁK TÖBBSÉGE HIÁNYSZAKMA, MOST ÉS A JÖVŐBEN IS BIZTOS MEGÉLHETÉST KÍNÁLNAK! NÉHÁNY ÉV GYAKORLAT UTÁN KIS BEFEKTETÉSSEL, ÖNÁLLÓ VÁLLALKOZÓKÉNT, TE LEHETSZ SAJÁT SIKEREID KOVÁCSA!

1326 VIII. Épületgépészet angol, német
Hűtő- és szellőzés rendszer szerelő
ÚJ SZAKKÉPESÍTÉS!

1327 VIII. Épületgépészet angol, német
Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő

1330 VIII. Épületgépészet angol, német
Víz- és csatorna rendszer szerelő

HA ÉRDEKEL A MEGÚJULÓ ENERGIÁK HASZNOSÍTÁSA ÉS ÉPÜLETGÉPÉSZETI ALKALMAZÁSA, AKKOR EZ A SZAKMA A HOZZÁD ILLŐ!

1329 XI. Villamosipar angol, német
Villanyszerelő

A VILLANYSZERELŐ SZINTE EZERMESTER!
PIACKÉPES SZAKMA!
MUNKÁJA NÉLKÜL A HÁZTARTÁSOK, A CÉGEK, A PLÁZÁK SEM TUDNÁNAK MŰKÖDNI.
AKI SZERETI A KIHÍVÁSOKAT, MEGTALÁLJA A SZÁMÍTÁSÁT EBBEN A SZAKMÁBAN!

Felvételi vizsga: nincs

A felvétel feltétele:

1. Valamennyi szakmacsoportban/szakképzésben az általános iskola eredményes befejezése.
  2. A választott szakmának megfelelő egészségügyi alkalmasság.
  3. Rangsorolás:
    A jelentkezők rangsorolása az általános iskolai 8. osztályos félévi tanulmányi eredmények átlaga alapján történik, valamennyi osztályzattal értékelt tantárgy figyelembe vételével. Azonos tanulmányi átlag esetén az érintett tanulók rangsorrendjét a matematika, fizika, informatika, technika, idegen nyelv 8. osztályos félévi osztályzatainak átlaga dönti el. Amennyiben a jelentkezett tanuló az iskolán belül több szakmát is megjelölt, úgy valamennyi területen rangsorolásra kerül.
    A szakképző osztályba jelentkezőknek (az érdeklődésüknek megfelelően), érdemes több szakmacsoportot, és azon belül több szakképesítést is megjelölni!

Kollégiumi elhelyezés lehetősége:
    A fiúkat és lányokat a Zalaegerszegi Városi Középiskolai Kollégium intézményegységeiben, az iskola 200 méteres körzetében tudjuk elhelyezni.

A sajátos nevelési igényű tanulókra vonatkozó információk:

• Intézményünk fogadja azokat a tanulókat, aki a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, hallási vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdenek.
    • A sajátos nevelési igényű tanulók felvétele ugyanolyan módon történik, mint a többi 8. osztályos tanulóé (lásd: „Rangsorolás”). Ezen tanulók nem képeznek külön rangsort.
    • A sajátos nevelési igényű tanuló integrált nevelése és oktatása mellett kötelezően gyógypedagógus irányításával fejlesztő foglalkozásokban is részesül.
    • A tanuló a szakértői véleményben foglaltak alapján a szülő kérésére felmentéseket és kedvezményeket kaphat.

A beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulókra vonatkozó szabályok:

• Intézményünk korlátozás nélkül fogadja a szakértői bizottság szakvéleménye alapján a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulókat.
    • Felvételük ugyanolyan módon történik, mint a többi 8. osztályos tanulóé (lásd: „Rangsorolás”). Ezen tanulók nem képeznek külön rangsort.
    Nyílt napok ideje (Kód: 1320-től 1330-ig):
    2019. november 11.

16.30 órától: Az intézmény bemutatása a pályaválasztó tanulók-nak és szüleiknek.

2019. november 28.

8.00 órától 8.30 óráig: Az intézmény bemutatása a pályaválasztó tanulók-nak és szüleiknek.
    8.45 órától 11.20 óráig Nyílt tanítási órák

2019. december 7.

11.00 órától 13.00 óráig: „Találj rá a leendő szakmádra!” szakmai gyakorlati bemutatókkal, interaktív és meglepetés programokkal várunk.

További információk az szakképző iskolai képzésről:

1. A szakmák mestereit képezzük itt, a képzés három éves.
    2. A következő két évben duális képzés formájában, elsősorban vállalatoknál, vállalkozóknál sajátítják el a szakmai ismereteket.
    3. A 9. évfolyam után még a technikummal átjárható a rendszer.
    4. A tanulók 9. évfolyamon ösztöndíjat kapnak.
    5. A 10. és a 11. évfolyamon az ösztöndíjat a szakképzési munkaszerződés váltja fel.
    6. A szakmáinkat választóknak nem kell elhelyezkedési nehézségektől tartaniuk!

Elérhetőségek:

Az intézményi adatoknál található elérhetőségeken kívül Talabér László szakmai intézményvezető-helyettestől a 0630-1967884-es telefonszámon munkaidőben érdeklődhetnek. Előzetes bejelentkezés nélkül is szeretettel várjuk a Szülőket és a Diákokat, akik megtekinthetik iskolánkat Zalaegerszegen a Déryné utca 1. szám alatt, tanítási időben és azon kívül is.